Wracamy wkrótce...

Środa, 30 maja 2012 (13:17)

Ruszyli na pomoc bez chwili zawahania

fot. asp. szt. Robert Kaczmarek
fot. asp. szt. Robert Kaczmarek
W poniedziałek na komendzie śremskiej Policji podziękowano czterem mężczyzną, którzy uratowali mężczyznę z płonącego samochodu.
Bartosz Turowski, Sebastian Stachowiak, Daniel Kanafa i Radosław Pawłowski – właśnie ta czwórka uratowała życie mężczyźnie, który był uwięziony w płonącym aucie. Młodzi ludzie, najstarszy z nich ma 25 a najmłodszy 17 lat, spotkali się w poniedziałek w komendzie powiatowej policji w Śremie z zastępcą komendanta Konradem Bartłomiejczakiem, nadkomisarz Ewą Kasińską oraz dziennikarzami. Mężczyźni otrzymali list gratulacyjny od komendanta Piotra Leciejewskiego oraz maskotkę Pyrka i drobne upominki.

Do wypadku doszło tydzień temu. Mężczyzna jadący drogą Włościejewki-Włościejewice zjechał na lewe pobocze, po czym uderzył w drzewo. Samochód którym jechał 53-letni mieszkaniec gm. Książ, vw golf, stanął w płomieniach. Czterej mężczyźni, którzy wracali z pracy, widząc palący się pojazd, natychmiast ruszyli na pomoc. Początkowo próbowali ugasić pożar gaśnicą, jednak ogień był zbyt duży. Wówczas gaśnicą wybili boczną szybę i wyciągnęli starszego mężczyznę.

W międzyczasie jeden z mężczyzn powiadomił wszystkie służby ratunkowe. Pierwsze na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe. Chwilę później przyjechała straż pożarna z jednostki OSP Włościejewice-Ługi, której członkami są dwaj dzielni mężczyźni, oraz policja.

Jak mówili, cała akcja trwała sekundy, a mężczyźni myśleli wyłącznie o uratowaniu człowieka. Dwóch z nich pochodzi z Michałowa w powiecie średzkim, a pozostała dwójka z Ług w gminie Książ Wielkopolski. Bartosz i Daniel są członkami OSP Włościejewice-Ługi.

Uratowany mężczyzna znajduje się w śremskim szpitalu. Jego stan lekarze oceniają jako ciężki.
Komentarze (3)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ śremiak
no właśnie o tym mowie, MASKOTKA ! tylko na tyle stać naszą Policję
02.06.2012 10:22

~ Ewa
Sierż. Pyrek wręczany jest starszym i młodszym. To maskotka - symbol wielkopolskiej Policji, a nie tylko zabawka.
01.06.2012 11:12

~ śremiak
koles co ma 25 lat stary byk , dostał pluszowego pyrka hhahahahahaahhaha
01.06.2012 09:39
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: