Wracamy wkrótce...

Jutro wizyta prezydenta. Będą utrudnienia na drogach!

Jutro wizyta prezydenta. Będą utrudnienia na drogach!

Już jutro prezydent Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami regionu. Wizyta odbędzie się po południu i wtedy też kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Najgorzej będzie przy rynku - drogi wokół płyty placu 20. Października będą całkowicie zamknięte.

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi Śrem!

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi Śrem!

Potwierdziły się informacje rozpowszechniane w mediach społecznościowych o wizycie prezydenta RP Andrzeja Dudy w Śremie. Głowa państwa pojawi się w mieście w czwartek po południu. O 16:30 zaplanowano spotkanie z mieszkańcami na Placu 20 Października.

Regaty na otwarcie sezonu

Regaty na otwarcie sezonu

Wiatr nie sprzyjał żeglarzom podczas regat otwierających sezon na Jeziorze Grzymisławskim w Śremie. Ostatecznie, spośród 6 załóg, najlepsi okazali się Iwona i Piotr Klepaccy na Sagicie.

Najtańsze OC już od 309 zł. A ile Ty płacisz?

Najtańsze OC już od 309 zł. A ile Ty płacisz?

Czy kiedykolwiek zastanawiało Cię, ile kosztuje najtańsze OC w Polsce dla samochodu osobowego? Jak się okazuje, trzeba za nie zapłacić zaledwie 309 zł! Skąd tak niska cena? Jak się do niej zbliżyć i maksymalnie obniżyć składkę na obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej? Da się to zrobić, o ile weźmiesz pod uwagę kilka podstawowych zasad, które decydują o cenie OC.

Za ile ubezpieczysz nowy samochód?

Za ile ubezpieczysz nowy samochód?

Przymierzasz się do zakupu nowego pojazdu? Aby móc z niego korzystać, koniecznością jest opłacenie obowiązkowej polisy komunikacyjnej. Sprawdź, ile wyniesie Cię ubezpieczenie samochodu i dowiedz się, jak obniżyć wysokość składki.

Kolejny pożar w Zbrudzewie

Kolejny pożar w Zbrudzewie

W poniedziałek nad ranem doszło do kolejnego pożaru w kompleksie leśnym w Zbrudzewie. Tym razem ogień objął ściółkę leśną na powierzchni niespełna hektara, w innym miejscu niż tydzień temu.

Zespół Silibrand wystąpił w auli Ogólniaka

Zespół Silibrand wystąpił w auli Ogólniaka

Śremski zespół Silibrand już po raz drugi wystąpił w murach Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Śremie. Młodzi muzycy przybliżyli muzykę Skandynawii i nie tylko, a publiczność przyjęła prezentowane utwory ze sporym entuzjazmem.

Słoma w ogniu

Słoma w ogniu

W środowy wieczór doszło do pożaru stogu słomy w Przylepkach (gm. Brodnica). Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej oraz sprzęt rolniczy, a akcja trwała aż do czwartkowego południa.

Groźny pożar lasu

Groźny pożar lasu

Tuż przed godziną 15 straż pożarną powiadomiono o pożarze lasu w Zbrudzewie w pobliżu ulicy Leśnej. Wiatr szybko rozprzestrzeniał ogień po młodniku i wysuszonej ściółce leśnej. Spłonęło około 2 hektarów, a z pożarem walczyło 8 zastępów straży pożarnej.

Dwa nocne pożary

Dwa nocne pożary

Dwukrotnie interweniowali śremscy strażacy w niedzielę nad ranem. Najpierw doszło do pożaru samochodu przy ul. Chłapowskiego. Niespełna godzinę później zgłoszono pożar mieszkania w bloku przy ul. 1 Maja. Jak się okazało, pożar dotyczył nie mieszkania, a tylko balkonu. Niewykluczone, że oba zdarzenia były ze sobą powiązane.