Wracamy wkrótce...

Czwartek, 15 sierpnia 2013 (18:37), aktualizacja: 15.08.2013 (22:16)

Festiwal Róż

fot. Sandra Nowacka
fot. Sandra Nowacka
11 sierpnia 2013r. w Ogrodach proboszczowskich przy parafii pw św. Michała Archanioła w Dolsku odbył się Festiwal Róż. Można było obejrzeć występy miejscowych wykonawców. Gwiazdą wieczoru był zespół "Schatzi Band" z Poznania
 11 sierpnia 2013r. w Ogrodach proboszczowskich przy parafii pw św. Michała Archanioła w Dolsku odbył się już drugi festyn parafialny, od tego roku pod nazwą Festiwal Róż. Imprezę, kilka minut po godzinie 15:00, krótką modlitwą rozpoczął ksiądz proboszcz Tomasz Buliński. Do ogrodów przybyła zdumiewająca liczba parafian i gości, którzy już o godzinie 15:20 mogli wysłuchać koncertu pierwszego z wykonawców, którym był parafialny dziecięcy zespół „Petrus”. Dzieci z zespołu zaprezentowały piosenki tj: „Zaufaj Panu już dziś”, czy „Nic nie musisz mówić”. Po występie najmłodszych przyszedł czas na ludowe rytmy w wykonaniu chórów „Lutnia” i „Luta”.  Ok godziny 16:20 na scenie pojawił się młodzieżowy zespół parafialny „Nadziejki”. Pierwszy utwór „Poszli w ciemno” wykonało całe, liczące ok. 50 członków, Duszpasterstwo Młodzieży NADZIEJA. Dziewczyny z zespołu wykonały następnie 8 utworów, które m. in. można usłyszeć podczas niedzielnych młodzieżowych mszy świętych.

Po występach wokalnych przyszedł czas na chwile z tańcem. W układach tanecznych zaprezentowały się dzieci z Duszpasterstwa Dzieci JUTRZENKA oraz dziewczyny z Duszpasterstwa Młodzieży NADZIEJA. Kiedy młodzież prezentowała swoje umiejętności taneczne, do występu przygotowywał się zespół „Jedno Serce” z Gostynia, a po nich z głośników można było usłyszeć nieco żywsze dźwięki w wykonaniu gostyńskiego zespołu „Antari Fog Machine”.

O godzinie 18:30 na scenie pojawił się duszpasterski kabaret „Beznadzieja”. Dziewczyny swoimi wystepami wywołały salwy śmiechu na wśród widzów. Później odbyła się Różana Festynada – Młodzież z DM NADZIEJA kontra ich rodzice. Walka była zacięta i wyrównana lecz w końcu zwycięzcą okazała się drużyna rodziców. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni różami.

W międzyczasie ci, którzy przybyli na tereny plebanii mogli skosztować placków i deserów, oraz napić się kawy w kawiarence, posilić się kiełbaską i pieczarkami z grilla  lub pyszną grochówką. Na jarmarku można było zakupić wyroby miejscowych parafian. Dla dzieci zaplanowane były rozmaite atrakcje, tj: dmuchane zamki, trampolina, tor przeszkód, malowanie twarzy czy przejazd na osiołku. Chętni mogli sobie zrobić też z nim zdjęcie lub sfotografować się jako św. Michał Archanioł. Podziwiać można było też wystawę zabytkowych motocykli.

Kilkanaście minut po godzinie 19:00 został rozstrzygnięty konkurs malarski na najładniejszą różę, które od czerwca można było malować na betonowych płytach otaczających ogrody, od strony ulicy Śremskie Przedmieście. Wygrał obraz nr. 17, którego autorką była Paulina Stefaniak. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi kafelkami a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Po dekoracji zwycięzców na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – zespół „Schatzi Band” z Poznania. Zbyszko Tuchołka porwał publiczność do tańca klasycznymi utworami tj „Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka”, „Bo jo Cie Kochom” czy „Use somebody”. Wszyscy bawili się znakomicie a na „trawiastym parkiecie” mogliśmy zobaczyć księdza proboszcza Tomasza Bulińskiego czy burmistrza MiG Dolsk Henryka Litkę.

Po występnie z lekkim opóźnieniem zostały rozlosowane nagrody wśród tych, którzy zakupili cegiełki.

Festiwal Róż zakończył się o godzinie 21:40 Apelem Jasnogórskim.

Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: