Wracamy wkrótce...

Czwartek, 15 sierpnia 2013 (23:07), aktualizacja: 16.08.2013 (10:10)

Patrycja Wyciszkiewicz na Mistrzostwach Świata

Patrycja Wyciszkiewicz /fot. Polski Związek Lekkiej Atletyki
Patrycja Wyciszkiewicz /fot. Polski Związek Lekkiej Atletyki
W piątek śremianka Patrycja Wyciszkiewicz wystartowała w biegu eliminacyjnym sztafety 4 x 400 m. Niestety Polki nie zakwalifikowały się do biegu finałowego.
Od soboty w Moskwie odbywają się Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce. W piątek w sztafecie 4 x 400m pobiegła śremska biegaczka - Patrycja Wyciszkiewicz. Skład polskiej sztafety to Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz, Iga Baumgart oraz Justyna Święty. Warto podkreślić, że Patrycja jest najmłodszą, a jednocześnie najlepszą zawodniczką tej drużyny - jako jedyna ma rekord życiowy poniżej 52 sekund.

Rozpoczynająca bieg Małgorzata Hołub przez długi czas była na prowadzeniu. Po przekazaniu pałeczki Patrycja Wyciszkiewicz biegła na miejscu trzecim i utrzymała tą lokatę. Podobnie jak Iga Baumgart. Na ostatniej zmianie Justyna Święty spadła z trzeciej pozycji na koniec, a na ostatnich metrach rozpoczęła walkę - nie udało się jednak wyprzedzić zawodniczki z Rumuni i Polki zajęły czwarte miejsce w swoim biegu, do awansu do finału zabrakło 14 setnych sekundy.

Mistrzostwa transmituje Telewizja Polska oraz kanał Eurosport. Bieg z udziałem Patrycji transmitowany był na kanale TVP Sport oraz Eurosport.

Wywiad z Patrycją Wyciszkiewicz - iśrem.pl

Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: