Wracamy wkrótce...

Sobota, 17 sierpnia 2013 (17:53), aktualizacja: 18.08.2013 (13:57)

Pożar na polu i nad Wartą

Po południu doszło do pożaru traw nad Wartą /fot. Michał Ratajczyk
Po południu doszło do pożaru traw nad Wartą /fot. Michał Ratajczyk
W sobotę śremscy strażacy trzykrotnie wyjeżdżali do pożarów. Paliły się baloty słomy na polu, trawa i zarośla nad Wartą oraz śmietnik na Jezioranach
Pierwsze zgłoszenie dotyczące pożaru wpłynęło kilkanadziesiąt minut po południu. Paliły się baloty słomy na polu w Mechlinie. Do akcji gaśniczej zadysponowano dwa samochody gaśnicze ze śremskiej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej. Później na miejsce dotarła również jednostka OSP Pysząca. Działania strażaków trwały ponad godzinę.

Krótko przed 17 doszło do kolejnego pożaru. Tym razem płonęły trawy nad Wartą za Mariną Motorowodną. Do akcji ponownie wyruszyły dwa zastępy śremskich strażaków, ale po dotarciu na miejsce odesłano ciężki wóz gaśniczy. Palącą się trawę i zarośla ugaszono przy użyciu jednego prądu szybkiego natarcia. Przyczyną pożaru prawdopodobnie było zaprószenie ognia przez nieustalone osoby.

Wieczorem, chwilę przed 21 strażacy wyjeżdzali po raz kolejny, do pożaru śmietnika przy ulicy Okulickiego.

Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: