Wracamy wkrótce...

Niedziela, 06 maja 2018 (13:58)

Dwa nocne pożary

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Dwukrotnie interweniowali śremscy strażacy w niedzielę nad ranem. Najpierw doszło do pożaru samochodu przy ul. Chłapowskiego. Niespełna godzinę później zgłoszono pożar mieszkania w bloku przy ul. 1 Maja. Jak się okazało, pożar dotyczył nie mieszkania, a tylko balkonu. Niewykluczone, że oba zdarzenia były ze sobą powiązane.
O godzinie 3:36 dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Śremie zaalarmowano o pożarze samochodu na parkingu przy ul. Chłapowskiego w pobliżu skrzyżowania z ul. Staszica. Do akcji wyruszył jeden zastęp JRG , który już po chwili był na miejscu. Jak się okazało pożar objął fotel w samochodzie marki Smart i dzięki szybkiej reakcji niezdążył się rozprzestrzenić. Jako przypuszczalną przyczynę zdarzenia przyjęto zaprószenie ognia przez nieustalone osoby. Niewykluczone jest, że do auta zostało coś wrzucone przez uchyloną szybę.

Zaledwie kilkanaście minut po powrocie zastępu do bazy wpłynęło kolejne zgłoszenie, tym razem groźniejsze. Zaniepokojeni sąsiedzi zaalarmowali o pożarze mieszkania w bloku przy ul. 1 Maja, a ze wstępnych informacji wynikało, że w środku mogą przebywać lokatorzy. Na miejsce skierowano samochód gaśniczy i podnośnik hydrauliczny śremskiej JRG , a takźe ochotników z Pyszącej i Niesłabina.

Gdy strażacy ze Śremu dotarli na miejsce, okazało się, że pożar dotyczy nie mieszkania, a wyłącznie balkonu i jeszcze nie zdołał się rozprzestrzenić. Sytuację udało się szybko opanować, a płonące na balkonie krzesła ugasić. Po sprawdzeniu balkonu przy użyciu kamery termowizyjnej stwierdzono, że temperatura elewacji ponad oknem balkonowym jest znacznie podwyższona. Po jej zerwaniu okazało się, że na skutek pożaru styropian zaczął tlić się i topić. Część elewacji została zerwana, a tlące elementy ugaszone i schłodzone. Tutaj również jako przypuszczalną przyczynę przyjęto zaprószenie ognia przez nieustalone osoby, a na miejscu pojawił się także patrol policji.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: