Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 07 maja 2018 (22:03), aktualizacja: 07.05.2018 (22:09)

Groźny pożar lasu

fot. internauta Jasiu
fot. internauta Jasiu
Tuż przed godziną 15 straż pożarną powiadomiono o pożarze lasu w Zbrudzewie w pobliżu ulicy Leśnej. Wiatr szybko rozprzestrzeniał ogień po młodniku i wysuszonej ściółce leśnej. Spłonęło około 2 hektarów, a z pożarem walczyło 8 zastępów straży pożarnej.
Pożar najprawdopodobniej rozpoczął się w obrębie młodnika, gdzie błyskawicznie zaczął trawić całe sosny o wysokości kilku metrów. Północno-wschodni wiatr niósł płomienie w stronę południowej części lasu i ogień początkowo szybko się rozprzestrzeniał, a dym ponad lasem widoczny był z kilku kilometrów.

Do akcji skierowano w sumie  8 zastępów straży pożarnej - ze Śremu, Niesłabina, Pyszącej i Chrząstowa. Działania były bardzo trudne ze względu na silne zadymienie oraz słabe utrzymanie dróg dojazdowych na terenie lasu. Strażacy zostali zmuszeni do wykorzystania tłumnic i łopat do zduszenia ognia, bo w głąb lasu dotrzeć mogły tylko mniejsze wozy bojowe, co znacząco ograniczyło zaopatrzenie w wodę. Akcja zakończyła się dopiero około godziny 22, a pożar strawił 2 hektary młodnika oraz ściółki i poszycia leśnego.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: