Wracamy wkrótce...

Czwartek, 17 maja 2018 (10:03), aktualizacja: 17.05.2018 (13:11)

Za ile ubezpieczysz nowy samochód?

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Przymierzasz się do zakupu nowego pojazdu? Aby móc z niego korzystać, koniecznością jest opłacenie obowiązkowej polisy komunikacyjnej. Sprawdź, ile wyniesie Cię ubezpieczenie samochodu i dowiedz się, jak obniżyć wysokość składki.
Statystyki pokazują, że Polacy coraz chętniej decydują się na nabycie aut fabrycznie nowych – w 2017 roku zarejestrowano niemal 17% więcej samochodów w porównaniu z 2016 rokiem. Właściciele muszą jednak liczyć się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, m.in. z tytułu ubezpieczenia komunikacyjnego.
 
Polisa dla nowych pojazdów tańsza niż dla używanych?
Zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu nowego? Biorąc pod uwagę fakt, że na wysokość składki wpływa m.in. rocznik pojazdu, cena dla aut prosto z salonu powinna być niższa. Czy tak jest naprawdę? 
 
Przykład. Załóżmy, że masz 35 lat i chcesz ubezpieczyć Forda Fiestę. Wykupując polisę dla fabrycznie nowego pojazdu (wersja 1,25 Gold X EU 6), zapłacisz za OC 432 zł. Tymczasem dla pojazdu z rocznika 2016 (1,25 Ambiente) najtańsze obowiązkowe ubezpieczenie wynosi 423 zł. 
 
Jak widać różnica nie jest znacząca – ubezpieczenie starszego auta okazuje się być tańsze. Oczywiście nie jest to regułą – wiele zależy od konkretnej marki pojazdu oraz innych czynników wpływających na wysokość polisy. 
 
Jak obniżyć wysokość składki?
Ubezpieczenie samochodu może być tańsze niż oferta przypadkowo wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. Wystarczy, że skorzystasz z porównywarki, takiej jak np. Rankomat.pl. W jednym miejscu zebrane są oferty rekomendowanych firm ubezpieczeniowych, które są analizowane w zależności od ryzyka związanego z konkretnym kierowcą. Porównując dostępne polisy, możesz zaoszczędzić nawet do 50%. 
Pamiętaj, że w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego, wysokość składki nie wpływa na zakres ochrony ubezpieczeniowej. Każde towarzystwo zobowiązane jest pokrycia szkód w razie zdarzeń wyrządzonych przez osobę kierującą ubezpieczonym pojazdem – nie ma przy tym znaczenia czy wysokość składki wyniosła 500 zł czy 800 zł. Jako że ubezpieczenie OC jest regulowane przepisami, nie ma sensu przepłacać za polisę.
Wystarczy więc poświęcić kilka minut na porównanie dostępnych ofert, a następnie wybrać najtańszą propozycję. Dzięki temu można zaoszczędzić co najmniej kilkaset złotych.  
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: