Wracamy wkrótce...

Piątek, 15 czerwca 2018 (12:54), aktualizacja: 15.06.2018 (12:55)

W niedzielę półmaraton. Będą utrudnienia w ruchu

fot. archiwum
fot. archiwum
W niedzielne przedpołudnie odbędzie się kolejne biegowe święto, a więc 7. Mróz Śrem Półmaraton. Organizacja tak dużej imprezy wiąże się z utrudnieniami dla kierowców. Ulice na trasie półmaratonu będą wyłączone z ruchu, poza odcinkiem ulicy Kilińskiego, gdzie samochody będą prowadzone wahadłowo jednym pasem.
W niedzielę o 9:00 rano wystartuje największe sportowe wydarzenie w regionie śremskim. W 7. edycji Mróz Śrem Półmaratonu weźmie udział maksymalnie 672 biegaczy, bo właśnie tyle potwierdziło swoją obecność w internetowych zapisach. Organizacja tak dużej imprezy wiąże się z koniecznością wprowadzenia zmian organizacji ruchu.

Utrudnienia czekają kierowców przez maksymalnie sześć godzin, od 7 rano do godziny 13:00. Wyłączone będą drogi wzdłuż trasy półmaratonu, zarówno na terenie gminy Śrem jak i gminy Dolsk. W mieście zamknięte będą ulice: Staszica (od ulicy Rzemieślniczej do końca, Grunwaldzka, 1 Maja, Chłapowskiego (pomiędzy 1 Maja a Staszica) oraz Kilińskiego w kierunku Nochowa. Na tej ostatniej wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Utrudnienia będą występowały pomiędzy ulicy Staszica, a skrzyżowaniem z drogą w kierunku Nochówka. Zamkniętę będą też drogi powiatowe w Nochówku, Pełczynie, Gawronach, Międzychódzie, Bodzyniewie i Kadzewie. Start oraz meta znajdą się przy obiekcie Śremskiego Sportu.

Organizatorzy półmaratonu zwracają się do mieszkańców z uprzejmą prośbą, aby w niedzielę NIE PARKOWAĆ pojazdów na miejscach postojowych zlokalizowanych wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej przy Parku Odlewnika, ponieważ są one przeznaczone dla uczestników biegu. Śremski Sport przeprasza za utrudnienia i liczy na wyrozumiałość dla pasjonatów biegania.


Komentarze (4)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Mieszkanec
Nigdzie nie są podane dokładne godziny zamknięcie dróg dookoła pelczyn wirginowa itd. Są tylko informacje ze te okolice będą całkowicie odcięte od świata... Skąd mieszkańcy maja wiedzieć w jakich godzinach mogą dotrzeć do domów? Co to w ogóle za organizacyjny absurd żeby tak wyznaczyć trasy że odcina się całkowicie ludzi...
15.09.2018 17:08

~ Janusz
Motłoch się bawi, a ludzie do kościoła dojechać nie mogą.
18.06.2018 16:40

~ Ja
a ja to wygram
16.06.2018 16:29

~ Kibic
Popatrzę sobie. Dla mnie wszyscy, którzy wystartują są zwycięzcami
15.06.2018 19:31
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: