Wracamy wkrótce...

Czwartek, 10 maja 2018 (17:23)

Słoma w ogniu

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
W środowy wieczór doszło do pożaru stogu słomy w Przylepkach (gm. Brodnica). Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej oraz sprzęt rolniczy, a akcja trwała aż do czwartkowego południa.
To kolejny pożar stogu słomy w tej okolicy. Do poprzedniego doszło pod koniec lutego w pobliżu Manieczek. Tym razem baloty płonęły na polu w Przylepkach, niemal w tym samym miejscu, gdzie stóg słomy spłonął 4 lata temu.

Do działań skierowano 4 zastępy straży pożarnej - jeden zastęp zawodowy ze Śremu oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Żabna i Brodnicy. Strażacy przystąpili do obrony nieobjętej jeszcze ogniem części stogu i przy pomocy maszyn rolniczych stóg udało się częściowo rozebrać. Niestety objęte pożarem baloty musiały się wypalić i teren pożaru był dozorowany aż do czwartkowego południa, a jednostki obecne na miejscu były zastępowane przez inne OSP. Przyczyna pożaru nie jest znana, na miejscu pojawili się kryminalni, którzy prowadzili czynności w tej sprawie.

Płonie stóg słomy - 22.02.18 r.

Płonie stóg słomy - 27.09.17 r.

Spłonął stóg słomy - 20.03.14 r.
Komentarze (2)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ prażanowska
słoma się poli u linczoka
19.05.2018 10:34

~ J55
Może by tak dyskretnie poobserwować osoby o skłonnościach piromańskich i miejsca szczególnie narażone na szybkie rozprzestrzenianie się ognia, bo w ostatnim czasie trochę za dużo tych pożarów w naszej okolicy.
11.05.2018 07:05
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: