Wracamy wkrótce...

Sobota, 18 listopada 2017 (21:11), aktualizacja: 18.11.2017 (21:38)

Wspominają zmarłych muzyków po raz jedenasty

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Trwają XI Zaduszki Muzyczne organizowane w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Śremie. Coroczne wspomnienie zmarłych muzyków od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Za nami już 4 dni koncertów. Ostatnie zaduszkowe występy odbędą się w niedzielę.
To już jedenasta edycja Zaduszek Muzycznych organizowanych w auli śremskiego "Ogólniaka". Początkowo niewielkie wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Ze względu na ogromne zainteresowanie zaduszkowymi biletami już od kilku lat organizowane jest pięć koncertów. Mimo tego, bilety rozchodzą się w przeciągu zaledwie kilku godzin. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest katecheta Janusz T. Skotarczak, a patronat nad imprezą objął Starosta Śremski. 

Podczas tegorocznych Zaduszek Muzycznych na scenie występuje łącznie blisko 150 osób prezentując w sumie 52 utwory. Każdy z koncertów jest nieco inny, z uwagi na zmieniający się każdego dnia repertuar. Prócz uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Śremie i innych śremskich szkół podczas wydarzenia prezentują się także osoby z innych miast. W tegorocznych koncertach usłyszeć mozna zaproszonych gości m.in. z Poznania, Mosiny, Leszna, Lubinia, Zaniemyśla. Ostatni zaduszkowy koncert odbędzie się w niedzielę o godzinie 17:00.


Zaduszki Muzyczne jakich nie znacie
Rok 2016: Jubileuszowe Zaduszki Muzyczne w auli ZSO
Rok 2015: Muzyka zmarłych artystów zabrzmiała w ZSO
Rok 2014: Zaduszki Muzyczne po raz ósmy
Rok 2013: Uczniowie wspominali zmarłych muzyków
Rok 2012: Wspominali zmarłych muzyków
Rok 2011: Przez trzy dni wspominali zmarłych artystów
Rok 2009: Muzyką uczcili pamięć zmarłych
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: